رخدادهای نجومی ۱۴۰۱ منتشر شد
در آستانه سال نو و تحویل سال ۱۴۰۱ هجری خورشیدی هستیم. سالی که مصادف با آغاز قرن پانزدهم هم هست. به همین مناسبت، ماهنامه نجوم تقویم نجومی منتشر کرده که در آن همه رخدادهای نجومی همراه با رویدادهای رسمی کشور آمده است.

همچنین بخشی از این سالنامه به فرهنگ اصطلاحات نجومی و توضیح درباره پدیده‌های آسمانی اختصاص داده شده است. اگرچه این سالنامه مورد استفاده عموم است، برای همه علاقه‌مندان به نجوم به ویژه برای رصدگران و عکاسان نجومی کتابچه راهنمای کاربردی محسوب می‌شود. اگر میخواهید هم اکنون از همه رویدادهای جذاب و مهم آسمان در سال آینده مطلع شوید، این سالنامه نجومی بسیار مورد استفاده شما خواهد بود.

نجوم ۲۸۲ منتشر شد!
مجله نجوم، شماره ۲۸۲، ویژه نامه عکس "۱۰۰۱ شب زیر آسمان ایران" منتشر شد. در این شماره از مجله نجوم، دعوت‌تان میکنیم به تماشــای گوشــه‌ای از شکوه آسمان شب بر فراز آثار تاریخی و طبیعت ایران و همچنین پدیده های آسمان شب از دریچه دوربین عکاسان. این ویژه نامه، حاوی آثار منتخب عکاسان آسمان شب ایران است؛ تصاویری چشم نواز که در پاسخ به فراخوان مجله نجوم در شبکه های اجتماعی به دست ما رسید و از میان صدها اثر ارزشمند انتخاب شد.

این ویژه نامه شامل سه بخش میراث تاریخی ایران، طبیعت ایران و پدیده‌های نجومی است. تصاویر چشم نواز این ویژه نامه، جلوه‌هایی از آسمان شب بر فراز یادمان‌های باستانی، مناظر طبیعی و پدیده‌های آسمان شب ایران را نشان می‌دهد و حاصل کوشش عکاسان آسمان شب است که در ژرفای تاریکی، به بی‌انتهایی آسمان چشم دوخته‌اند. بماند به یادگار، برای شما و برای ایران.