چاپ        ارسال به دوست

این هفته منتشر خواهد شد:

اکتشافات جدید ناسا از اقیانوس‌های فرازمینی

ناسا، روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ در کنفرانسی مطبوعاتی اکتشافات جدیدی را دربارۀ اقیانوس‌های فرازمینی در منظومۀ شمسی منتشر خواهد کرد.

در این رویداد که در تالار کنفرانس جیمز وب در واشنگتن برگزار می‌شود، ناسا نتایج جدیدی را که از طریق فضاپیمای کاسینی و تلسکوپ فضایی هابل به دست آمده‌اند، منتشر خواهد کرد که به صورت زنده در تلویزیون ناسا پخش خواهد شد.

اکتشافات جدید شامل اطلاعاتی خواهد بود که به کاوش‌های آیندۀ اقیانوس‌ها، از جمله مأموریت اروپا کلیپر که برای جست‌وجوی حیات فرازمینی بر روی قمر اروپا در سال ۲۰۲۰/۱۳۹۹ برنامه‌ریزی شده است، کمک خواهد کرد. 

در این کنفرانس، جلسۀ پرسش و پاسخی برای خبرنگاران برگزار خواهد شد و علاوه‌بر‌آن علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از هشتک AskNASA# سؤال‌های خود را در طول مراسم مطرح کنند.

 

مترجم: سارا مطلبی/ مجله نجوم

ویراستار: منا رجبیه فرد

منبع: nasa.gov

 

توجه:
بازنشر مطالبی که گروه تحریریه فضای مجازی ماهنامه نجوم دروبگاه، کانال تلگرام، اینستاگرام و ... تولید می‌کنند، در دیگر رسانه‌های مکتوب و مجازی، به شرط ذکر منبع و نام نویسنده یا مترجم بلامانع است.
در غیر این صورت بدیهی است حق پیگیری قانونی، مطابق با قانون حمایت از مؤلفین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ماهنامه نجوم محفوظ خواهد بود.


١٣:٢٠ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٧٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: