با آغاز دومین سال فعالیت کانون همراهان ماهنامه نجوم، فرصتی دوباره برای پیوستن علاقه‌مندان به نجوم آماتوری در این کانون فراهم شده است.
 
درست یک سال پیش جمعی از دانش‌آموختگان کلاس‌های آموزشی ماهنامه نجوم با همراهی و نظارت معلمان خود کانونی را تشکیل دادند تا در کنار یکدیگر بیشتر بیاموزند، تجارب و دانش نجومی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. آنها در این مدت توانسته‌اند در محیطی صمیمی و دانش محور ضمن شرکت در کلاس‌هایی با موضوعات مورد علاقه خود، امکان سفر به رصدگاه‌هایی با آسمان تاریک را برای یکدیگر ایجاد کنند تا از پتانسیل ماهنامه نجوم و هیئت تحریریه آن برای تنوع بخشیدن به شیوه پرداختن به نجوم که علاقه مشترک آنهاست بیشتر استفاده کنند.

اعضای کانون تنوع سنی جالب توجهی دارند و سطوح تحصیلی گوناگونی در مدرسه و دانشگاه داشته‌اند. آنها با عضویت در کانون ضمن بهره‌مندی از کلاس‌هایی با موضوعات متنوع آموزشی، از اشتراک سه ماهه ماهنامه نجوم، تخفیف برای شرکت در گشت‌های رصدی، ماراتن مسیه و کلاس‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند. بعلاوه در تعطیلات آخر هر هفته که پیش‌بینی‌های هواشناسی از آسمانی صاف خبر بدهد و نور ماه مزاحم تاریک بودن آسمان نباشد به همراه نویسندگان ماهنامه نجوم با امکان همراهی یک نفر از اعضای خانواده، در برنامه‌های رصدی خارج از شهر شرکت می‌کنند. در این برنامه‌ها اعضای کانون ضمن رصد و عکاسی با شیوه‌ها، سوژه‌ها و پروژه‌های گوناگون و گزارش نویسی در نجوم رصدی و عکاسی آشنا می‌شوند.

امسال دومین دوره کانون همراهان ماهنامه نجوم با پایان ماه مبارک رمضان و آغاز مردادماه کلید می‌خورد.

چنانچه مایلید از چگونگی ثبت نام در این کانون و فعالیت‌هایش بیشتر مطلع شوید. در وقت اداری با دفتر مجله نجوم تماس بگیرید:

021-77212524

فایل ها