• 1398/02/06 - 21:14
  • 2514
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به دلیل علاقه صاحبش به گربه‌ها و فضا

نخستین بار گربه‌ای در فضا خاک‌سپاری می‌شود

یک عاشق گربه‌ها و فضا قصد دارد با ارسال خاکستر بقایای گربه‌اش به نام پیکاچو (Pikachu) به مدار زمین تاریخ‌سازی کند. به این ترتیب پیکاچو مراسم یادبودی خواهد داشت که هیچ گربه‌ای تاکنون نداشته است.


یک عاشق گربه‌ها و فضا قصد دارد با ارسال خاکستر بقایای گربه‌اش به نام پیکاچو (Pikachu) به مدار زمین تاریخ‌سازی کند. به این ترتیب پیکاچو مراسم یادبودی خواهد داشت که هیچ گربه‌ای تاکنون نداشته است. صاحب پیکاچو صفحه‌ای اینترنتی راه‌اندازی کرده است تا با عواید جمع شده برای این گربه تازه درگذشته یادمانی فضایی و به‌یادماندنی ترتیب دهد. شرکتی به نام سلستیس (Celestis) که یادمان‌های فضایی برای انسان‌ها ترتیب می‌دهد این بار مهیای برگزاری نخستین یادمان فضایی برای یک گربه می‌شود.


 شاید این کار به نظر کمی زیاده‌روی برسد اما کسانی که این ایده را جذاب یافته‌اند از دو ماه پیش که این کارزار به راه افتاده است تاکنون ۱۵۳۵ دلار به این کمپین کمک کرده‌اند. هدف نهایی جمع‌آوری ۵ هزار دلار است؛ همان مبلغی که شرکت سلستیس برای ارسال خاکستر حیوانات به فضا دریافت می‌کند. این خاکسترها به صورت بار ثانویه در پرتابی که ماهواره‌‌هایی را  در مدار زمین قرار می‌دهد به فضا می‌روند و تا مدتی دور زمین خواهند چرخید. پرتاب خاکستر پیکاچو به فضا حداکثر تا ۱۸ ماه آینده انجام می‌شود. هرچند این اولین گربه‌ای است که یادش با ارسال بقایایش به فضا گرامی داشته می‌شود ولی پیش‌تر شرکت سلستیس بقایای دو سگ به نام‌های لایکا و آپولو را به فضا برده بود.

ترجمه: حسام وکیل/ مجله نجوم

منبع:
Space.com  توجه:


بازنشر مطالبی که گروه تحریریه فضای مجازی ماهنامه نجوم دروبگاه، کانال تلگرام، اینستاگرام و ... تولید می‌کنند، در دیگر رسانه‌های مکتوب و مجازی به شرط ذکر منبع و نام نویسنده یا مترجم بلامانع است. در غیر این صورت، بدیهی است حق پیگیری قانونی مطابق با قانون حمایت از مؤلفین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ماهنامه نجوم محفوظ خواهد بود.


  • گروه خبری : اخبار سایت,خارجی
  • کد خبر : 1353
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید