به دنبال حرکت پسماندهای فضایی در آسمان با کمک لیزر
هنرمندی هلندی پروژۀ جالبی به راه انداخته است که فراوانی پسماندها در مدار زمین را برای عموم نمایان می‌کند. این هنرمند هلندی، با نام دان روزگارد، در ۵ اکتبر/۱۳ مهر از پروژه‌ای به نام آزمایشگاه پسماند فضایی رونمایی کرد.
 ٠٠:٥٥ - سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نخستین قمر فراخورشیدی کشف شد
تلسکوپهای فضایی هابل و کپلرِ ناسا شواهدی از وجود قمری به دور سیاره‌ای مشتری‌مانند یافتند. این قمر که اندازۀ نپتون است کپلر-۱۶۲۵بی نام دارد و در فاصلۀ حدود هشت هزار سال نوری از زمین در صورت فلکی دجاجه قرار دارد.
 ١٢:٠٠ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
شرکت لاکهید مارتین از طرح فضاپیمای خود رونمایی کرد
شرکت لاکهید مارتین که شرکت هوافضا و تجهیزات نظامی امنیت اطلاعات امریکاست هفتۀ پیش ۱۱ مهر در کنگرۀ جهانی فضانوردی، در برمن آلمان، از طرح فضاپیمای خود رونمایی کرد.
 ١١:٢٥ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه روی مریخ کشاورزی کنیم؟
مقدمات فرود انسان بر مریخ تا ده سال آینده مهیا خواهد شد. اما سؤال اینجاست که اگر انسان‎ها به صورت دائمی بخواهند روی مریخ زندگی کنند، غذایشان چه خواهد بود. یکی از چالش‎های بزرگ زندگی در مریخ تولید منبع دائمی غذاست. فرستادن دائمی مواد غذایی از زمین به مریخ به علت هزینه‎های بسیار زیاد ممکن نیست؛ بنابراین ساکنین مریخ باید بتوانند به سطح بالایی از خودکفایی و پایداری در کشاورزی دست یابند.
 ٢٣:١٥ - يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
منشأ احتمالی اوموآموا تعیین شد
اخترشناسان، در پژوهشی جدید، چهار ستاره را مبدأ احتمالی اوموآموا، نخستین جرم فراخورشیدی شناسایی شده، دانستند. به‌تازگی، پژوهشگران بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده مسیر ورود اوموآموا را به منظومۀ شمسی مشخص کردند.
 ٢١:٣٨ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
هابل ویژگی منحصربه‌فردی ازستاره‌ای نوترونی کشف کرد
محققان در اطراف ستاره‌ای نوترونی منطقه‌ای وسیع مشاهده کرده‌اند که تابش مادون قرمز ساطع می‌کند. ابعاد این ناحیه تا شعاع ۲۰۰ واحد نجومی (تقریباً ۱۸ میلیارد کیلومتر) از تپ‌اختر است.
 ٢١:١٦ - جمعه ١٣ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نخستین یافته ماهواره تِس:
اَبَرزمینی در حال تبخیر کشف شد
ناسا گزارشی حاکی از اولین جهان بیگانۀ کشف شده در مأموریت شکار سیارات فراخورشیدی در حال گذر منتشر کرد. طبق این گزارش، اَبرزمینی کشف شده که به نظر می‎رسد به علت گرمای ستارۀ خود در حال تبخیر شدن است.
 ١٧:٠٠ - شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناسا منتشر کرد:
آخرین تصاویر ثبت شده از تیتان پیش از پایان مأموریت کاسینی
ناسا مجموعۀ تصاویری از تیتان، قمر سیارۀ زحل، منتشر کرده است که آن‌ها را فضاپیمای کاسینی پیش از آنکه به کام مرگ فرستاده شود ثبت کرد.
 ٢٢:٣٠ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تلسکوپ کپلر دوباره بیدار شد
ناسا اظهار داشت، تلسکوپ کپلر پس از قرار گرفتن در حالت خواب دوباره بیدار شده است. درحالی‌که از عمر مأموریت این تلسکوپ زمان کمی مانده است.
 ٢٠:١٨ - جمعه ٢٣ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دانشمندان در آخرین پژوهش‌ها بررسی کردند:
سیاهچاله‌ها و امکان احیای ستاره‌های مرده
طبق نظریه‌ای جدید، برخی سیاهچاله‌ها امکان دارد بتوانند ستاره‌های مرده را، حداقل برای چند ثانیه، به حیات بازگردانند.
 ٠٠:١٠ - يکشنبه ١١ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 صفحه بعدی >>