تلاش برای کشف منشا پادماده‌ای که به زمین می‌رسد ادامه دارد
دانشمندان کشف کردند که بعید به‌نظر می‌رسد تپ‌اختر‌ها، ستاره‌های نوترونی که به طرز فوق العاده‌ای سریع چرخش می‌کنند، منبع پادماده‌ای باشند که به زمین می‌رسد
 ٢٠:٢١ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرصت دیدن اَبَرماه پاییزی را از دست ندهید!
تا چند روز دیگر-12 آذر ماه امسال- آسمان شب میزبان «اَبَرماه» خواهد بود. ابرماه که برای بسیاری از مردم پدیده‌ای جذاب و مهیج به شمار می‌رود، به ماه بدری گفته می‌شود که به نزدیک‌ترین فاصله به ما در مدار خود به دور زمین رسیده است
 ١٦:١٣ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصویر تلسکوپ فضایی هابل از مار کیهانی
این تصویر تلسکوپ فضایی هابل نمایی از یک مار کیهانی است؛ کهکشانی دوردست که مناطقی توده‌مانند از ستاره‌‌زایی شدید در آن مشاهده می‌شود و به سبب اثر همگرایی گرانشی تاب برداشته است.
 ٢١:٥١ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تصویر تلسکوپ فضایی هابل از یک خوشه کهکشانی غول‌پیکر
این تصویر تلسکوپ فضایی هابل از خوشه کهکشانی آبل 1300، به عنوان بخشی از پروژه رلیکس برای یافتن درخشان‌ترین کهکشان‌های دوردست گرفته شده است
 ١٩:٥٠ - جمعه ٣ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اطلاعات جديد از سیارکی كه از دوردست‌ها به منظومه‌ شمسی آمد
چندي پيش خبری درباره مهماني سماوي در منظومه شمسي منتشر شد كه در اصل اولين جرم بين ستاره‌اي رصد شده در منظومه ما بود. 1I/2017U1 كه حالا اومواموا (Oumuamua) نام‌گذاری شده احتمالا تا قبل از رسيدن به منظومه شمسي، هزاران سال را به تنهايي در راه شيري پرسه مي‌زده است.
 ١٢:٢٤ - جمعه ٣ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ارائه طرحی برای کاشتن بذر حیات در کهکشان
ما تعداد قابل توجهی سیاره در همسایگی خودمان در کهکشان پیدا کرده‌ایم که امکان زیست دارند. اما اگر در آنجا حیاتی وجود نداشت، چطور است از سیاره خودمان بذر حیات در آنجا بکاریم؟
 ٢٣:١٩ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نتیجه کاهش جزئی سرعت چرخش زمین مطرح شد
احتمال افزایش زمین‌لرزه‌ها در 5 سال آینده
زمین‌شناسان آمریکایی می‌گویند بر اساس یک سری مطالعات آماری پیش‌بینی می‌کنند در پنج سال آینده نرخ وقوع زمین‌لرزه‌‌هایی با بزرگای بیشتر از 7 در نتیجه کاهش جزئی در سرعت چرخش زمین به دور خود افزایش می‌یابد.
 ١٧:٠٦ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف قدیمی‌ترین کهکشان مارپیچی مشاهده شده تاکنون
گروهی بین‌المللی از ستاره‌شناسان قدیمی‌ترین کهکشان مارپیچی را که تاکنون کشف شده است، مشاهده کردند. این کهکشان زمانی شکل گرفته است که 2.6 میلیارد سال از عمر جهان می‌گذشت.
 ٠٠:٣٨ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سرما در رویداد انقراض دایناسورها شدیدتر از تصورات قبلی بوده‌است
با توجه به تحقیقات جدید، برخورد سیارک چیکشلوب (Chicxulub) که دایناسورها را از بین ‌برد، احتمالا گازهای گوگردی بسیار بیشتر از آنچه قبلا تصور می‌شد وارد جو کرده است؛گازهایی که عامل تغییر آب‌وهوای زمین بوده‌اند.
 ٢٢:١٩ - جمعه ١٩ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سیاره غول‌پیکر تازه کشف شده برای ستاره‌اش بیش از حد بزرگ است
به‌تازگی سیاره عظیم‌الجثه‌ای کشف شده است که وجودش تهدیدی برای دیدگاه فعلی درباره شکل‌گیری سیاره‌هاست. این جرم جدید برای ستاره‌اش بیش از حد بزرگ است.
 ١٤:٣٧ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

<< صفحه قبلی5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 صفحه بعدی >>