چاپ        ارسال به دوست

بخش رکورد سرعتی ماراتن مسیه

امسال در بخش رقابت در ماراتن مسیه 96، جدا از بخش سنتی رقابت که بر سر رصد فهرست اجرام مسیه و اجرام منتخب از فهرست‌های افزوده شده انجام می‌شود، بخش ویژه جدیدی با عنوان «رکورد سرعتی ماراتن مسیه» افزوده شده است. 

به این ترتیب که برای اولین بار این بخش به صورت رصد 100 جرم منتخب از فهرست مسیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن در طول شب انجام می‌شود و هدف آن رکوردگیری سرعت و دقت رصدگران است.

برنده این بخش رصدگری خواهد بود که بتواند 100 جرم برگزیده و غیربحرانی از فهرست مسیه (تمام اجرام فهرست مسیه به جز M74، M77، M33،M15 ، M55، M75، M30، M2، M72 وM73) را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در طول شب برگزاری ماراتن مسیه رصد کرده و به ثبت داور برساند.

به این ترتیب رصدگرانی که به دلایل مختلف ممکن است در طول شب شانس رصد اجرام بحرانی در ابتدا و انتهای شب را از دست بدهند، در طول شب فرصت خواهند داشت که بخت خود را برای کسب مقام در بخش رکورد سرعتی ماراتن مسیه بیازمایند. هرچند بدیهی است برگزیدگان اصلی ماراتن در بخش سنتی رقابت، رصدگرانی خواهند بود که بیشترین امتیاز را از مجموع 200 امتیاز حاصل از رصد 180 جرم رقابت امسال کسب کنند.

نکته کلیدی برای کسب موفقیت در بخش رکورد سرعتی این است که رصدگران بلافاصله پس از رصد 100 جرم منتخب، بدون فوت وقت، زمان ثبت صدمین جرم را به داور خود اطلاع دهند.

 

عکس از: محسن صالحی


١٣:٤٠ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١١٨٠    /    تعداد نمایش : ٥٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: