چاپ        ارسال به دوست

فضاپیمای جونو در میان ابرهای مشتری دلفینی درحال شنا شناسایی کرد!

فضاپیمای جونوی ناسا تصاویری فوق‌العاده از پدیده‌ای ثبت کرد که شبیه دلفینی در حال حرکت در میان ابرهای مشتری است. این تصویر در اوایل آبان ۱۳۹۷ ثبت شد؛ زمانی که جونو در حال انجام شانزدهمین پرواز کم ارتفاعش بر فراز مشتری بود. فضاپیمای جونو در فاصلۀ هفت هزار کیلومتری این سیاره به آن نزدیک شد و چشم‌اندازی خیره کننده از آن شکار کرد.

توالی تصاویر تهیه شده به گونه‌ای به نظر می‌رسد که گویا دلفینی درحال شنا کردن در میان ابرهای مشتری است. هنرمندی به نام شان دوران (Seán Doran) پردازشی روی این تصویر انجام داد و آن را در حساب توئیترش منتشر کرد و توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد. در پاسخ به توئیت این هنرمند، برخی مردم فکر کرده بودند که این تصویر کمی شبیه نهنگ قاتل استاگر در پیدا کردن این دلفین به کمک احتیاج دارید، به قسمت وسط  در پایین تصویر نگاه کنید. اندازۀ این پدیده در جو مشتری حداقل به اندازۀ زمین است. دفعۀ بعد اگر کسی به شما گفت که فضا کسل کننده است، کافی است به او بگویید دلفینی به اندازۀ یک سیاره میان ابرهای مشتری در حال شنا کردن است!

 

 

 

 

ترجمه: آیدا رضایی/ مجله نجوم

ویراستار: منا رجبیه فرد

منبع: iflscience.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجه:

بازنشر مطالبی که گروه تحریریه فضای مجازی ماهنامه نجوم دروبگاه، کانال تلگرام، اینستاگرام و ... تولید می‌کنند، در دیگر رسانه‌های مکتوب و مجازی به شرط ذکر منبع و نام نویسنده یا مترجم بلامانع است. در غیر این صورت، بدیهی است حق پیگیری قانونی مطابق با قانون حمایت از مؤلفین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ماهنامه نجوم محفوظ خواهد بود. 


١١:٣٢ - پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٣١٧    /    تعداد نمایش : ١٦٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: