چاپ        ارسال به دوست

گشت رصد بارش شهابی مجله نجوم در فیروزکوه

ماهنامه نجوم قرار است 19 و 20 امرداد 96، گشت رصدی خود را به مقصد منطقه کوهستانی و ییلاقی ارجمند در فیروزکوه برگزار كند. این گشت شامل رصد بارش شهابی برساوشی و همچنین آموزش صورت‌های فلکی و شیوه رصد آسمان خواهد بود.

پنجشنبه 19 امرداد، ساعت 12 ظهر از محله گیشا در تهران حرکت می‌کنیم.

جمعه 20 امرداد، حوالی ساعت 14 به تهران، محله گیشا باز می‌گردیم. نشانی دقیق محل را پس از ثبت نام به شما اطلاع خواهیم داد.

                                                  

خدمات گشت مجله نجوم:

تأمین شام، صبحانه، ميان‌وعده، بيمه و وسيله‌ نقليه توريستی با مجله نجوم است.

متناسب با تعداد گردشگران، یک یا دو کارشناس نجوم همراه با تلسکوپ از نویسندگان مجله نجوم نیز شما را همراهی خواهد کرد.

اقامت به صورت کمپ خواهد بود و به همراه داشتن چادر مسافرتی اکیدا توصیه می‌شود. محل در نظر گرفته شده برای رصد، در طبیعت بکر و زیبای نواحی اطراف ارجمند واقع شده و آسمانی تاریک و پرستاره دارد. در این شب به سبب طلوع ماه در حوالی ساعت ده، آسمان حدود نود دقیقه کاملا تاریک و به سبب مقارن بودن زمان گشت با اوج بارش، برای رصد شهاب‌ها ایده‌آل خواهد بود. پس از طلوع ماه نیز مشاهده آذرگوی‌های درخشان امکان‌پذیر است.

بیمه مسافران از نوع بیمه کامل مسئولیت مدنی است.

این گشت با همکاری فرمانداری فیروزکوه و بخشداری ارجمند برگزار می‌شود.

 

توضیحات مهم:

تدارک ناهار دو روز رفت و برگشت و همراه داشتن نقشه آسمان شب با شماست. ناهار روز پنجشنبه را حتما با خود همراه داشته باشید.

کفش مناسب برای پیاده‌روی، لباس گرم برای شب و لباس خنک برای روز، زیرانداز، کیسه خواب یا دو پتوی مسافرتی برای هر شخص، چراغ قوه با نور قرمز و سایر وسایل شخصی شامل لیوان، کلاه نقاب‌دار، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب، قمقمه آب، کارت شناسایی، دفترچه بیمه، داروهای شخصی و... را همراه داشته باشید.

در صورت ابری شدن هوا، برنامه‌های آموزشی در زمینه تئوری رصد و موضوعات مختلف نجومی برگزار خواهد شد و طی برنامه هر زمان که آسمان صاف شود رصد آسمان از سر گرفته می‌شود.

در این برنامه از همراهی کودکان زیر هفت سال معذوریم.

هزینه‌های شرکت در گشت برای عموم 185000 تومان و برای مشترکان مجله نجوم 150000 تومان است.

 

 ثبت نام اینترنتی:

evand.com/events/baresheshahabi

 

 ثبت نام تلفنی:

وجه ثبت‌نام را واریز کنید و سپس رسید بانکی را به همراه اطلاعات شناسنامه‌ای خود از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی، سال تولد و شماره تماس را به همکاران ما در مجله نجوم به شماره تماس 77212524 و یا 76871406 اطلاع دهید.

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در ساعات غیراداری می‌توانید با شماره 09366741209 تماس بگیرید.

لازم به ذکر است در صورت انصراف پس از ثبت نام، امکان عودت وجه پرداختی از تاریخ 14 امرداد (پنج روز قبل از برگزاری تور) وجود ندارد و پیش از این تاریخ با کسر 20 درصد مبلغ واریزی انجام می‌شود.

نکته مهم: ظرفیت برنامه محدود است و اولویت با مسافرانی است که زودتر ثبت نام خود را نهایی می‌کنند. در صورت تکمیل شدن ظرفیت، حتی در صورت به پایان نرسیدن مهلت ثبت نام، از پذیرش سایر متقاضیان گرامی معذور خواهیم بود.

 


١٤:٢٦ - يکشنبه ٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٩٦٣    /    تعداد نمایش : ٧٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: