چاپ        ارسال به دوست

ثبت نام گروهی برای شرکت در چهارمین و پنجمین برنامه جنبش ایرانی جستجوی سیارک آغاز شد

 
 
 
اگر به نجات زمین از خطرات ناشی از سیارک‌ها اهمیت می‌دهید، اگر مایلید به دنیای کاشفان سیارک‌ها بپیوندید، یا اگر به رصد و کشف این اجرام توسط تصاویر ثبت شده به کمک پیشرفته‌ترین تلسکوپ‌های جهان علاقه‌مند هستید، این برنامه فرصت خوبی برای شما خواهد بود تا لذت شرکت در یکی از جذاب‌ترین پروژه‌های نجومی را تجربه کنید.
 
رایانه، اینترنت پرسرعت و عضویت در یک گروه ۳ تا ۵ نفره، تنها لوازم شرکت در این رقابت هیجان‌انگیز است. برای این کار لازم است با 3 نفر علاقه‌مند دیگر که ترجیحا بهتر است دانش‌آموز یا دانشجو باشند یک گروه 3 تا 5 نفره تشکیل دهید و برای شرکت در جنبش ایرانی جستجوی سیارک ثبت نام کنید.
 
گروه‌های شرکت‌کننده موظف خواهند بود مجموعه تصاویری را که در طول این برنامه در اختیارشان قرار داده می‌شود در مدت حداکثر ۷۲ ساعت با نرم افزار استرومتریکا (Astrometrica) تحلیل و گزارش آماده شده با نرم افزار را به نشانی پست الکترونیک سرپرست پروژه، دکتر میلر ارسال کنند.
گروه‌های داوطلب می توانند تا ۱۵ خرداد 1396 برای ثبت نام فرصت دارند.
 
برای ثبت نام اینترنتی اینجا کلیک کنید.
 
شرکت در این برنامه برای همه گروه‌های علاقه‌مند رایگان است. درنظر داشته باشید که ظرفیت محدود این برنامه اولویت را به گروه‌هایی خواهد داد که سریع‌تر برای ثبت نام اقدام کنند. 
برای یادگیری شیوه کار با این نرم افزار می‌توانید به مقاله راهنمای موجود در شماره ۲۳۷ ماهنامه نجوم مراجعه کنید. تهیه نسخه الکترونیک این شماره با کلیک روی اینجا امکان پذیر است.
 
گزارش درخشش ایرانیان در کشف اولیه بیش از پنجاه سیارک را در نسخه الکترونیک شماره 257 مجله نجوم از طریق اینجا در وبگاه طاقچه یا کلیک در اینجا در وبگاه فیدیبو بخوانید.
 
برای ارتباط با برگزارکنندگان، سوالات خود را می‌توانید در مکاتبه با نشانی nojum@nojum.ir مطرح کنید.
 چهارمین و پنجمین جنبش ایرانی جستجوی سیارک با مشارکت گروهی از کاشفان سیارک‌ها در دوره‌های قبلی با همکاری مجله نجوم و مشارکت انجمن نجوم وگالند برگزار می‌شود.


٢٠:١٣ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٨٦٦    /    تعداد نمایش : ١٣٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: